Bezkonkurenční topidla Master BV- vyvíjeny specialisty

Mobilní naftová topidla s výfukem nachází širokou škálu využití na různých místech, jako je např. stavební průmysl nebo zemědělství. Proto najdeme na trhu spoustu zařízení tohoto typu. Problém nastává když přichází nezbytné rozhodnutí, a to který model vybrat.

Rozdíl v ceně, speciální funkce, doporučení od přátel nebo pomoc prodavače, právě to jsou argumenty, které nejvíce zvažujeme když se rozhodujeme. Nicméně se ukazuje, že někdy se stačí podívat více zblízka na obě zařízení a malé detaily nám mohou pomoct při výběru toho správného kusu.

Topidla Master typu BV jsou navržena tak, aby splňovala požadavky těch nejnáročnějších uživatelů. Při pohledu na zařízení stojí zajisté za povšimnutí externí funkce, technické řešení, neobvyklé zpracování a přizpůsobení se práci v těch nejtěžších podmínkách.

Teplo na vyžádání

Hlavní předností těchto zařízení je jejich vysoký výkon a možnost rychlého nastartování. Stačí zapojit topidlo, nalít palivo do nádrže a v případě, že používáme topidlo v interiéru, stačí připojit speciální komín pro odvod spalin. Stroj je tedy připraven pro práci v podstatě kdykoliv. Protože máme v nabídce čtyři modely tohoto zařízení v rozsahu výkonu 20-81 kW věříme, že si každý zákazník něco najde. Výrobce také nabízí zařízení s výkonem nad 130kW.

Topidla s výfukem jsou vybavena výměníkem tepla, díky kterému jsou plochy vytápěny čistým a teplým vzduchem. Zplodiny jsou odděleny od teplého vzduchu a jsou odvedeny ven. To dodává uživatelům pocit bezpečí a pohodlí během použití.

Termostat regulující teplotu může být připojen ke každému z těchto topidel. Umožňuje automaticky kontrolovat vytápěný prostor a také omezuje nadměrnou spotřebu paliva, ke které by mohlo docházet v případě, že teplota nebude analyzována.

Jedinečný tvar nádrže

Jenom málo lidí si uvědomuje jak důležitý je správný tvar nádrže. Dodatečná vypouklina v přední části nádrže topidla (nad úrovní paliva) způsobuje to, že se palivo shromažďuje na tomto místě během přepravy. Tímto se těžiště posune a tím usnadní přepravu zařízení.


Na druhé straně nádrže topidla můžeme najít důlek (pod úrovní paliva), kde se hromadí voda a všechny nečistoty. Ty mohou být snadno odstraněny odšroubováním šroubu.

Právě takový tvar nádrže zcela odlišuje topidla Master od ostatních topidel dostupných na trhu.

Určitě také stojí za zmínku fakt, že topidla jsou vybavena kolečky a vhodnou rukojetí usnadňující jejich přepravu z jednoho místa na druhé. Jsou také vybavena externím indikátorem nafty, díky kterému je spotřeba snadno kontrolovatelná.

Technická vylepšení

Výrobce také představil typicky technická vylepšení, která budou vhodným pomocníkem nejenom během každodenního použití, ale také během použití v provozu nebo během činností údržby. Proto jsou nové modely vylepšeny o robustnější a odolnější palivovou hadici s kovovým opletením. Palivový filtr je nový, průhledné pouzdro usnadňuje kontrolu zda je potřeba jej vyčistit či vyměnit. Změny byly také provedeny v zážehovém systému modelu BV 77, kde je nově vestavěný transformátor.

Tato změna umožnila integrovat zapalování a funkce pro kontrolu plamene. Znamená to také velké usnadnění při ohledu na provoz. Všechny modely Master BV jsou vybaveny chladícím termostatem – ten byl u modelu BV77 nahrazen chladící časovou konstantou naprogramovanou v elektronickém zařízení systému.

Při výběru specifického modelu často čelíme velice těžkému rozhodnutí , proto doporučujeme zákazníkům, aby se při výběru poradili se specialistou o detailech daného modelu. Zdánlivě nepodstatné vlastnosti se mohou ukázat jako rozhodující. Je třeba také pamatovat na to, že často vyšší cena je známkou vyšší kvality. Výrobky od dobře známých firem nebo průmyslových lídrů jsou špičkově navrženy a můžete si být jisti, že jejich funkce a kvalita zpracování pro vás budou příjemným překvapením. V případě mobilních topidel Master není pochyb, že bylo při výrobě dbáno I na ty nejmenší detaily.

Palivový filtr ve starém, neprůhledném obalu.


Palivový filtr v novém, průhledném obalu.

Dodatečné příslušenství

Flexibilní hadice pro distribuci horkého vzduchu
Připojovací sada pro hadici vedoucí horký vzduch
Pokojový termostat
Předehřev paliva
Ventilační kryt z nerezavějící oceli

Available models

Topidlo na nepřímé spalování Master BV 77E (20 kW)
Topidlo na nepřímé spalování Master BV 110E (33 kW)
Topidlo na nepřímé spalování Master BV 170E (47 kW)
Topidlo na nepřímé spalování Master BV 290E (81 kW)