MASTER XL 61 - profesionální infračervené olejové topidlo, po němž je velká poptávka

2016.10.07


V nové podzimní/zimní sezóně představila společnost Master Climate Solutions aktualizovanou verzi svého infračerveného olejového topidla o výkonu 17 kW: Master XL 61. V reakci na potřeby trhu byla provedena určitá zlepšení za účelem zajištění vyššího výkonu a větší pohodlnosti obsluhy.

Model XL 61 doplňuje nabídku modelů XL9 výkonu 43 kW, které jsou dobře známé v celé Evropě již mnoho let. Je vyroben v Itálii z komponentů nejvyšší kvality. Nejdůležitější změnou z hlediska uživatele je nová zásuvka pro dálkový termostat, analogový či digitální, která značně rozšiřuje možnosti použití. Došlo také k určitým úpravám systému proudění vzduchu a v zapalovacím transformátoru, který nyní umožňuje 100% dobu chodu.

Od svého představení lákají infračervené olejové topidla mnoho koncových uživatelů a staly se jedním z nejúčinnějších způsobů vytápění. Díky svému provoznímu principu tyto topidla neventilují teplý vzduch, ale vyzařují teplo směrem k cílové oblasti nebo předmětu, takže vyrobené teplo se efektivně využívá na 100 % s nulovými ztrátami. Teplo je vyzařováno, a nikoliv ventilováno, takže do topidla se nenasává žádný prach, který by se ventiloval do prostředí.

Bodové vytápění se rozsáhle používá ve výrobě, ve stavebnictví, logistice a zemědělství. Model Master XL 61 je reakcí na velkou poptávku trhu, která se každým rokem zvyšuje.