Nejenom závan horkého vzduchu- ale teplo nadosah

Během chladnějších období se stávají všechna zařízení generující teplo vyhledávanou komoditou. Mluví se o troubách, radiátorech, ventilátorech, jak během pracovní, tak i profesionální konverzace.

Ukazuje se, že když jsme překvapeni ledovými nebo mrazivými dny a hlavní topení nefunguje naplno, nebo žádné nemáme, nejčastěji sáhneme po elektrických topidlech. Tato zařízení jsou obvykle tak malá, že mohou být použita bez potíží téměř kdekoliv.

Zapojíme je do zásuvky a zanedlouho je teplota na požadované úrovni. Neměli bychom ale při výběru zapomenout na výběr takového topidla, které bude dostatečně výkonné pro vyhřátí dané plochy. Skupina produktů firmy Master nabízí modely od 1 po 22 kW, čímž je možné pokrýt potřeby široké škály zákazníků.

Pro dům, i garáž

Elektrická topidla Master mohou být použita jak doma, tak i na náročnějších místech, jako jsou stavby nebo sklady. Jsou výborným řešením pro občasné vytápění garáží, stejně tak jako nově postavených budov nebo pravidelné vytápění studených skladů nebo kanceláří. Díky jejich robustní a odolné konstrukci mohou být používány i v těch nejextrémnějších podmínkách. Nespotřebovávají kyslík, takže mohou být používány i v uzavřených prostorech. Tichý provoz, žádné spaliny nebo zápach a 100% výkon, to je jenom ukázka výhod těchto zařízení. Mobilita je také jednou z hlavních výhod. Topidlo můžeme kamkoliv přenést, díky praktickému držadlu a nízké hmotnosti.

Model B18 EPR je dalším vhodným řešením, ke kterému je možné připojit flexibilní hadici pro distribuci horkého vzduchu. Toto řešení je vhodné pro případy, kdy není z jakéhokoliv důvodu možné umísit topidlo přímo do místnosti, kterou chceme vytápět. Hadice, která je přes 7 metrů dlouhá umožňuje dostat teplý vzduch kamkoliv bez potřeby přímého umístění topidla. Pro podporu mobility jsme topidlo vybavili praktickou rukojetí a kolečky.

Topná tělesa a ventilátory

Většina elektrických topidel funguje na stejném principu. Vzduch je ohříván topnými tělesy, které jsou poháněny elektřinou. Taková zařízení musí obsahovat i ventilátor, který tlačí vzduch skrz topidlo ven. K výměně tepla dochází díky proudění a radiaci vzduchu. Speciální přepínač umožňuje nastavení požadovaného výkonu a teploty.

Konstrukce

Pro elektrická topidla Master využíváme pouze certifikované a vysoce kvalitní komponenty, které zajišťují jejich spolehlivost a výkon. Tato skutečnost byla potvrzena ENEC certifikátem, který zajišťuje, že tato zařízení vyhovují těm nejpřísnějším evropským normám. Během navrhování těchto modelů jsme dbali na takové prvky jako jsou dispozice a povrchová plocha topných těles, parametry ventilátoru a materiál, abychom zajistili optimální efektivitu těchto zařízení. Řešení konstrukce zahrnovalo odlišení produktů Master od jejich čínských protějšků. Každý model z rodiny Master je kromě topidla B 18 EPR vybaven interiérovým termostatem, který usnadňuje provoz a kontrolu teploty.

Bezpečnostní pravidla

Elektrická topidla Master mají certifikát třídy B, který zajišťuje fakt, že topidla nepředstavují ohrožení života, zdraví, zboží nebo životního prostředí v případě, že jsou používána dle doporučení výrobce. Doporučujeme ale, abyste byli speciálně obezřetní při používání elektrických topidel, stejně jako jste obezřetní při používání jakéhokoliv elektrického spotřebiče. Pamatujte na to, že elektrická topidla nezakrýváme, neumísťujeme je poblíž závěsů nebo jiných textilií. Neměli bychom je používat v koupelnách, na bazénech, ani na jakýchkoliv místech, kde mohou přijít do blízkého styku s vodou. Vyvarujte se umístění odvlhčovačů na prašná místa, na místa s materiály, které by se mohly vznítit, jako je plyn, nebo sklady pro rozpouštědla či barvy.